Loading...

Przeprowadź test ryzyka astmy i alergicznego nieżytu nosa u Twego dziecka. Zajmie Ci to zaledwie kilka minut

Szanowni Państwo,

Wyniki badań epidemiologicznych wskazują, iż choroby alergiczne są powszechne i mogą prowadzić do poważnych następstw zdrowotnych. Mimo to, znaczna część alergików nie ma postawionego właściwego rozpoznania i leczona jest objawowo, a nie przyczynowo. Dotyczy to również dzieci, wśród których alergia występuje szczególnie często.

Aby ułatwić proces właściwego diagnozowania alergii opracowaliśmy system mAlergia. To innowacyjne narzędzie teleinformatyczne, które w oparciu o udzielone przez Państwa odpowiedzi dotyczące objawów, skalkuluje ryzyko występowania astmy oraz alergicznego nieżytu nosa u Pana/i dziecka. Udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania zajmie Państwu zaledwie 5-10 minut. Badanie jest całkowicie bezpłatne i udział w nim nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. System mAlergia nie zastępuje lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwia i przyspiesza diagnostykę.

Od razu po zakończeniu ankiety otrzymają Państwo wynik oraz instrukcję dalszego postępowania.

o projekcie

Celem projektu jest ograniczenie wpływu chorób alergicznych na zdrowie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym poprzez edukację, realizację badań przesiewowych, poprawę dostępności leczenia oraz monitorowanie leczenia za pomocą nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych. W projekcie wykorzystywane są nowoczesne rozwiązanie teleinformatyczne pozwalające na prowadzenie masowych badań przesiewowych w kierunku chorób alergicznych u dzieci w wieku szkolnym. Narzędzie jest dodatkowo wyposażone w funkcjonalności pozwalające na prowadzenie działań edukacyjnych oraz zwiększenie dostępności do leczenia poprzez udostępnienie użytkownikom aktualizowanej w czasie rzeczywistym bazy informacji na temat dostępnych świadczeń w zakresie opieki alergologicznej i warunków ich realizacji z uwzględnieniem uwarunkowań lokalnych w regionie zamieszkania użytkownika. Algorytm, który jest wykorzystany jako test diagnostyczny, został przed rozpoczęciem głównego badania poddany walidacji. Dodatkowo, samo narzędzie teleinformatyczne zostało przetestowane w badaniu pilotażowym. Elementem funkcjonalnym narzędzia będzie aplikacja mobilna posiadająca wszystkie funkcjonalności web aplikacji wraz z modułem zarządzania terapią z poziomu pacjenta.

Narodowy Program Zdrowia

Projekt finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020.